Jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy w domu w niskiej cenie?

Jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy w domu w niskiej cenie?

​Koronawirus zmusił nas do tego, by pracować zdalnie. Jednak wiele osób naprawdę się do tego przyzwyczaiło, podobnie jak wielu pracodawców zrozumiało, że praca zdalna również w ich firmach naprawdę ma sens. Aby jednak pracować z domu, potrzebne jest nam do tego odpowiednie miejsce, w nim natomiast – odpowiedni fotel biurowy.

Wiele osób nie wie, czy po kornawirusie będzie dalej pracować zdalnie, jednak mają dość pracowania w niewygodnych, kuchennych krzesłach czy innych fotelach, niepasujących do ich biurka czy stołu. Z tego względu podpowiemy Wam dzisiaj, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy fotel biurowy, jednak w dość niskiej cenie. Zakładamy, że 500 zł to kwota maksymalna, jaką chcemy zapłacić za fotel – z tego względu bierzemy pod uwagę, że zawsze będziemy musieli pójść na pewne ustępstwa, jednak w tej cenie możemy kupić już naprawdę dobry fotel biurowy. Zaczynajmy!

 

Podstawa, czyli ergonomia naszego fotela biurowego

Nawet kiedy kupujemy dość tani fotel – w końcu 500 zł to wcale nie tak wiele, jak na fotele biurowe – i tak powinniśmy pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, aby fotel był ergonomiczny.

Ergonomiczny, czyli odpowiednio dostosowany do naszego ciała. W praktyce oznacza to m.in. to, że powinniśmy stawiać na takie fotele, które umożliwiają nam na jak najwięcej regulacji. Podstawą jest oczywiście wysokość, jednak pamiętajmy również o tym, że regulować możemy również podłokietniki, zagłówki czy poduszkę lędźwiową. Ciężko będzie o wszystkie te elementy, lecz nie jest wykluczone, że uda nam się znaleźć właśnie taki fotel.

Jeżeli mamy z tym problem, pamiętajmy, że w tej cenie podstawą powinny być podłokietniki oraz zagłówek, jednak i z poduszką lędźwiową nie powinniśmy mieć problemów – mówimy tutaj jednak o tych elementach jako o nieregulowanych.

Pamiętajmy również o tym, że gdy będziemy siedzieć w naszym nowym fotelu, nasze stopy powinny w całości opierać się na podłodze, a w tym momencie w kolanach powinniśmy mieć kąt prosty. Dodatkowo siedzisko powinno być odpowiednio duże (sięgać do ¾ naszego uda) oraz odpowiednio szerokie. Całość powinna być oczywiście wygodna.

 

Materiał, z którego został wykonany fotel biurowy

Idealnym wyborem zawsze jest skóra naturalna, jednak nie oszukujmy się, w cenie 500 zł nie mamy szans na fotel z niej wykonany. Pozostają więc nam dwie opcje. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest skóra ekologiczna, jednak pamiętajmy o tym, że często to nie jest dobry wybór! Szybko się niszczy, do tego w lecie nasze plecy będą się pocić, bowiem skutecznie utrudnia ona przepływ powietrza. W praktyce fotele nią pokryte wyglądają – przynajmniej na początku – naprawdę znakomicie, wygodnie, może nawet prestiżowo, jednak ma ona naprawdę wiele wad.

Zupełnie inaczej jest w przypadku siateczki czy membrany. Fotel nie wygląda zbyt wygodnie, jednak jest zupełnie inaczej. Siateczka idealnie trzyma nasze plecy, a do tego umożliwia ich wentylację. Jest również naprawdę trwała i nie łuszczy się jak skóra ekologiczna. W praktyce to takie rozwiązanie rekomendujemy.

 

Jakość mechanizmu oraz długość gwarancji

Jeżeli chcemy, aby nasz fotel sprawdzał się przez długie lata, koniecznie zapoznajmy się z rodzajem mechanizmy, który został w nim zamontowany. Sprawdźmy również jego możliwości – w cenie do 500 zł fotel biurowy powinien mieć możliwość bujania się oraz blokady oparcia w dowolnym położeniu.

Sprawdźmy również, jak długa jest gwarancja danego modelu. Im będzie ona dłuższa, tym możemy oczekiwać, że z produktem mniej awaryjnym mamy do czynienia. Standardem są 2 lub 3 lata, jednak nawet w cenie do 500 zł możemy trafić na fotele biurowe, które oferują nam gwarancję 5 lub 10-letnią. Jeżeli tylko taki model spełnia inne nasze oczekiwania, naprawdę warto go rozważyć.

 

Czy warto inwestować w fotel gamingowy?

Wiele osób w cenie 500 zł chce zdecydować się na fotel gamingowy – wyglądają one naprawdę dobrze, do tego też na fotele, które cechuje wysoka wygoda. Pamiętajmy jednak, że pokryte są one skórą ekologiczną, o której wspominaliśmy. Do tego często oparcia są na tyle specyficzne, że odpowiadają jedynie wąskiej grupie osób – stąd zalecamy sprawdzeni danego fotela przed zakupem. Wiele osób narzeka również na niską jakoś mechanizmów w tanich fotelach gamingowych.

Pamiętajcie, że jeżeli nie jesteście pewni, czy konkretny model fota biurowego będzie dla Was odpowiedni, szukajcie jego testów lub opinii w sieci. Te najlepsze i najbardziej opłacalne zostały ocenione wielokrotnie, ponieważ cena do 500 zł jest dość częstym kryterium, które zakładają sobie osoby kupujące właśnie fotel tego typu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *