Wszystko o fotelach bujanych

Wszystko o fotelach bujanych

Kto nie lubi bujanych foteli? Kojarzą się one z ciepłem, relaksem, chwilą odpoczynku pod kocem i przy kominku z kubkiem gorącej herbaty. Są one bardzo popularne, dlatego na przestrzeni wieków były one coraz bardziej udoskonalane przez wielu wytwórców mebli.

Geneza fotela bujanego

Pierwszy fotel bujany powstał już w XVIII wieku w Ameryce. Pierwszy jego autor nie jest niestety znany, jednak wiele osób przypisuje tą zasługę Benjaminowi Franklinowi, który jako pierwszy opatentował fotel.

Pomysł na fotel

Fotel bujany powstał z połączenia zwykłego krzesła i dwóch biegunów. Początkowo wyrabiane były z drewna, bądź z wikliny. Miały one przypominać dziecięcą kołyskę, czy konika na
biegunach. Fotel jednak zyskał dużą popularność i zaczęto wytwarzać fotele z tworzyw sztucznych, wprowadzając oryginalne wzornictwo.

Must have!

Fotel bujany powinien znaleźć się w każdym domu! Często stawiany jest również w biurach, czy gabinetach, gdyż kojarzy się z dojrzałością i elegancją, a nawet klasą. Inni, widząc fotel, przypominają sobie dziadków i beztroskie dzieciństwo.

Dziś wybór foteli bujanych jest ogromny, od tych klasycznych drewnianych ze szczeblami
o różnych kształtach po nowoczesne, wykonane z tworzysz sztucznych w rozmaitych kolorach. Fotele bujane pasują idealnie do pomieszczeń i mieszkań w stylu rustykalnym, vintage, country, czy skandynawskim. Idealnym miejscem dla foteli bujanych są również werandy, tarasy, czy ogrody.

Dla kogo?

Dla kogo przeznaczony jest taki rodzaj siedziska? Dla każdego!! Znajdzie w nim wytchnienie osoba spięta, zdenerwowana. Kołysząc się w fotelu człowiek uspokaja nerwy, odpoczywa, relaksuje się. Można w nim w spokoju poczytać lekturę, czy oglądnąć film. Jest także wygodny dla kręgosłupa dzięki prawidłowo wyprofilowanemu oparciu.

Bujak jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży lub młodych mam. Można w nich usypiać dziecko, czy wygodnie nakarmić niemowlę w domowym zaciszu. Dzięki kołysaniu dziecko szybko się uspokaja i zasypia. W tym przypadku najlepiej, by znajdował się w pokoju dziecięcym, bądź salonie. Dzięki nowoczesnej stylistyce fotel będzie pasował do każdego wnętrza. Przed zakupem fotela należy wybrać odpowiednie dla niego miejsce, gdyż zajmuje od dosyć dużo wolnej przestrzeni i powinien pasować do aranżacji wnętrza.

Siedzisko to może być również wspaniałym prezentem dla dziadka, bądź babci, czy rodzica W zależności od ich upodobań możemy wybrać tradycyjny i wyposażyć do w miękkie poduchy, bądź zakupić nowoczesny, obity skórą. Niekiedy w zestawie z bujakiem można kupić podnóżek, który sprawi, że użytkowanie fotela będzie jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Fotel bujany to niezwykły mebel – idealny w swojej prostocie i nieziemsko wygodny. Dzięki niemu zrelaksujemy się, odpoczniemy po ciężkim dniu, ukoimy nerwy, ukołyszemy do snu dziecko. Po prostu warto go mieć.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *