Jak dbać o ogród?

Jak dbać o ogród?

Celem wielu z nas jest posiadanie własnego domu z ogrodem. Jeżeli chodzi o nieruchomość, to każdy z nas wie jak o nią dbać. Sprzątamy podłogi, konserwujemy drewniane meble oraz zmywamy okna. W przypadku usterek naprawiamy je, a gdy nadchodzi czas, robimy gruntowny remont i to wystarczy, aby nasz dom był piękny przez wiele lat. Ale niewiele osób szczególnie wychowanych w miastach wie, jak zadbać o ogród.

Ogród to nie tylko kwiatki i kilka krzewów. To także trawa, którą należy kosić w sezonie letnim nawet kilka razy w miesiącu. Trawę należy też regularnie podlewać. Dzięki temu będzie zawsze zielona i ustrzeżemy ją przed wysychaniem, które jest zmorą działkowców w sezonie letnim. Ważne jest też odpowiednie nawożenie gleby. W zależności od tego, jak żyzna jest gleba w naszym ogrodzie oraz jakie rośliny w nim rosną powinniśmy od czasu do czasu użyć nawozu bogatego w azot o różnym czasie wchłaniania. Dzięki temu niezależnie od pory roku nasza trawa będzie bujna i zielona.

Dodatkowo w każdym ogrodzie powinien znaleźć się ładnie oświetlony nocą skalniak. Do jego wykonania będziemy potrzebowali sporej ilości ziemi oraz ładnych kamieni. Wszystko to obsadzamy specjalnymi roślinami, które świetnie czują się na takim podłożu. Tutaj także należy pamiętać o podlewaniu, jednak nie tak często, jak w przypadku trawy. Rośliny w naszym skalniaku są bardziej odporne na suszę. Ładny duży ogród może też mieć niewielkie oczko wodne. Tego typu rozwiązanie możemy wykonać samodzielnie. Wykopanie sporej powierzchni dziury i obłożenie jej folią nie jest wcale takie trudne. Dzięki temu możemy cieszyć się z pięknego ogrodu i niesamowitego wyrazu twarzy naszych gości, którzy z pewnością docenią nasz wkład pracy w urządzenie ogrodu. Dodatkowo idealnym dopełnieniem ogrodu są krzewy oraz kwiaty. Nie należy jednak przesadzać z nimi, gdyż wymagają one sporej ilości czasu, a przecież osoby pracujące potrzebują też chwili odpoczynku na łonie natury, jaką stworzyliśmy w naszym ogrodzie. W tak urządzonym ogrodzie możemy organizować grilla lub wylegiwać się na słońcu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *