Stwórz własną strefę relaksu!

Stwórz własną strefę relaksu!

Salon, sofy, telewizor – te słowa nasuwają się na myśl o domowej strefie relaksu. Korzysta z niego każdy domownik każdego dnia. Dzięki ergonomicznemu zagospodarowaniu wolnej przestrzeni uzyskamy przytulny kącik telewizyjny we własnym, unikatowym stylu!

Klasyczne meble

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są zestawy mebli na sprzęt TV oraz AV. Dzięki nim praktycznie zaaranżujemy nawet mały salon. Zestawy takie złożone są z szafek lub półek wiszących – często są one zamykane, by nie było widać, co jest w środku. Niektóre posiadają szuflady.

Meble w tych zestawach często są lakierowane bezbarwnym lakierem, bądź wykonane ze stali proszkowanej. Posiadają niekiedy także szklane drzwiczki. Kolorystyka ich jest stonowana: beżowa, brązowa, czarna. Przez zastosowanie takich mebli salon zyskuje nowoczesny, wygląd i łatwo je wkomponować w każde wnętrze.

Nowatorski wygląd

Dla kogoś, kto lubi zaszaleć, chce wyróżnić się oryginalnością najlepsze będą meble w stylu futurystycznym, czy science-fiction. Meble takie posiadają zazwyczaj oryginalny, wręcz „kosmiczny” kształt i wyróżniający się kolor. Łączą ze sobą zastosowanie chromowanej stali, drewna, szkła. Większość z nich jest lakierowana, by uzyskać wysoki połysk. Niektóre meble pod telewizor mogą być stylizowane również na meble w starodawnym stylu, bądź drewniane skrzynie.

Stwórz swój własny styl!

Sposób na aranżację salonu jest mnóstwo. Tyle ile ludzi jest na świecie, tyle może być różnorodnych pomysłów. Dzięki szafkom z zestawów, które możemy rozdzielić i powiesić w dowolnym miejscu, poprzez dobór sofy, stolika i akcesoriów dekoracyjnych stworzymy swój, własny, niepowtarzalny kącik filmowy.

Funkcjonalność

Ważne również, by miejsce, w którym spędzamy wieczory i oglądamy filmy był praktyczny. Z życia wiadomo, że w przestrzeni wypoczynkowej zbiera się najwięcej gadżetów, płyt, kabli, gazet, które nie mogą znaleźć swojego miejsca. Do tego potrzebne są schowki, zazwyczaj szafki i półki, które mogą być zarówno wiszące, jak i stojące. W nich stworzymy efekt porządku i ładu
w naszej strefie odpoczynku.

Szafki wiszące będą lepszym rozwiązaniem, jeśli posiadamy dywan. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy odbitych nóżek mebli na dywanie i ułatwimy odkurzanie. W szafkach stojących możemy zastosować z kolei nakładki filcowe, które chronią podłogę przed odciskami.

Stworzenie własnej strefy relaksu jest bardzo proste. Wystarczy skupić się na tym, jaki efekt chcemy uzyskać i co jest dla nas najważniejsze, przy czym nie należy zapominać o funkcjonalności i wystroju całego salonu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *