Kino domowe w salonie

Kino domowe w salonie

Jeśli uwielbiasz oglądać filmy w domowym zaciszu jednak cenisz sobie, jakość i wygodę stworzenie kina domowego we własnym salonie będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W artykule tym znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią aranżację prywatnego kina domowego.

Między salonem a kuchnią

Jeśli w mieszkaniu nie posiadamy ogrodzonej kuchni od salonu przestrzeń tą możemy bardzo dobrze wykorzystać wstawiając wąską ściankę działową zamiast całej ściany. Dzięki temu w pomieszczeniach będzie wystarczająco dużo światła. Dzięki temu w kuchni zyskujemy dodatkowe miejsce na ścianie, a w salonie miejsce na zamontowanie telewizora. Za telewizorem możemy umieści dwa skrzydła, które będziemy wysuwać na czas seansu, co da efekt „kina”.

TV na drugim planie

Odbiornik telewizyjny jest najważniejszy w tworzeniu kącika kinowego w mieszkaniu, lecz nie musi od znajdować się na jego pierwszym planie. Można go schować w szafce, wiszącej, bądź stojącej. Dzięki temu ramy telewizora nie będą tak widocznie, a dodatkowo łatwo schowamy wszystkie niewyglądające estetycznie kable. Szafka taka może być zamykana od frontu, bądź nie. Powinna być także 2 – 3 razy grubsza od telewizora, by zapewnić prawidłowy obieg powietrza.

Najlepszym pomysłem jest posiadanie całego zestawu do sprzętu RTV. W skład takich zestawów wchodzą wiszące szafki, czy półki, zamykane drzwiczkami, bądź wolne – często wykorzystuje się połączenie szafek zamkniętych i otwartych. Szafeczki i półki zamknięte służą do przechowywania różnych drobiazgów, tj. płyty, piloty, różne akcesoria, zapasowe kable, czy instrukcje obsługi.

Kinowy wystrój

Aby zyskać kinowy wystrój salonu możemy użyć takich kolorów jak szary, czarny, czy biały. Warto zainwestować w wygodne meble wypoczynkowe: fotele, czy wygodna sofę, może być narożna. Przy siedziskach niezastąpiony będzie również mały stolik, by postawić na nim jakieś smakołyki, napoje, a także miejsce na piloty.

Możemy stworzyć zarówno wystrój nowoczesny, pełen kolorów, bądź w stylu starego, tradycyjnego kina. Wszystko zależy od naszych preferencji i posiadanej wolnej przestrzeni na stworzenie kącika filmowego.

Projektor

Jeśli uwielbiamy oglądać filmy na dużym ekranie możemy zainwestować w projektor oraz ekran i potrzebne akcesoria. Robi to ogromne wrażenie, szczególnie, jeśli posiadamy również dobre nagłośnienie. Jedynym warunkiem na takie kino to odrobina miejsca na rozwieszenie ekranu, bądź chociażby kawałek pustej ściany.

Urządzenie własnego małego „kina” jest w dzisiejszych czasach dosyć proste. Wystarczy trochę wyobraźni, chęci i nakładów finansowych, ale prawdziwy kinoman zrobi wszystko dla wielu godzin spędzonych na oglądaniu ulubionych filmów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *