Poradnik. Jaki fotele biurowy wybrać w cenie do 500 złotych?

Poradnik. Jaki fotele biurowy wybrać w cenie do 500 złotych?

​Wybór fotela biurowego nie jest zadaniem łatwym. Jest tym trudniej, im niższy budżet posiadamy. I o ile znalezienie czegoś naprawdę odpowiedniego w cenie 200 czy 300 zł jest często niewykonalne, to w cenie 400-500 zł faktycznie możemy kupić fotele, które okażą się naprawdę trafionym zakupem. Dzisiaj opowiemy Wam, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy fotel biurowy oraz wskażemy kilka modeli, w cenie 400-500 zł, które naszym zdaniem mogą okazać się dla Was znakomitym rozwiązaniem!

Czy wygląd ma znaczenie?

Kiedy w planach mamy zakup jakichkolwiek mebli czy wyposażenia do naszego domu, mieszkania lub biura, dla wielu kluczowy jest wygląd. Często wiele czasu spędzamy na tym, by wszystko do siebie pasowało oraz prawdziwie wyrażało naszą wizję. Stąd pytanie – czy w przypadku foteli biurowych w dość niskiej cenie wygląd powinien być dla nas kwestią istotną? Zdecydowanie nie. Niestety, naszymi priorytetami powinny być zupełnie inne aspekty. Oczywiście jest szansa na to, że spodoba nam się jeden z foteli, który będzie odpowiedni, jednak powinniśmy liczyć się z tym, że fotel, który kupimy, niekoniecznie będzie najpiękniejszy.

Dobrym przykładem jest tutaj kwestia podłokietników – często trafiamy na prawdziwie dizajnerskie fotele, które prezentują się pięknie, jednak podłokietników nie posiadają. W końcu te mogą nam się kojarzyć z biurem, podczas gdy te bez podłokietników wydają nam się takie modne, lekkie, zupełnie inne, niewprowadzające w naszą przestrzeń tego nielubianego, biurowego klimatu.

Fakty jednak są takie, że podłokietniki powinny być dla nas absolutną koniecznością. Wynika to z prostego faktu – dzięki nim będziemy mogli wygodnie ułożyć nasze ręce podczas długotrwałej pracy przy komputerze i to właśnie takie aspekty powinny być dla nas kwestią absolutnie priorytetową.

Co kupić? Ergonomiczny fotel biurowy!

Jedna z dwóch rzeczy, na którą zwłaszcza powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku zakupu fotela biurowego w cenie 400- 500 złotych, jest właśnie jego ergonomiczność. Ergonomiczny fotel to taki, które możemy w jak największym stopniu dopasować do wymagań naszego ciała, dodatkowo, posiada on takie dodatki, jak zagłówek czy poduszka lędźwiowa – wszytko po to, by całość była nie tylko bardzo wygodna, ale również by nawet wielogodzinna praca w takim fotelu jak najmniej obciążała nasz organizm, w tym kręgosłup oraz liczne mięśnie.

Podstawa to regulacja wysokości – z tego powodu na początku powinniśmy odrzucić wszystkie fotele, które opcji takiej nie posiadają. Zwróćmy uwagę na obecność wspomnianych już wcześniej zagłówka oraz poduszki lędźwiowej. W tej cenie mogą być one obecne, chociaż problemem może być znalezienie ich w opcji regulowanej. Jeżeli nie będą one posiadały opcji ruchomej, radzimy sprawdzić samodzielnie, czy dany fotel będzie dla nas wygodny a sam zagłówek oraz poduszka lędźwiowa będą znajdować się na odpowiedniej dla nas wysokości. Tyczy się to zwłaszcza osób, które są albo ponadprzeciętnie wysokie, albo po prostu niskie.

Zwróćmy uwagę na siedzisko, nie dość, że powinno być ono wygodne, raczej odporne na szybkie odgniecenia, to dodatkowo powinno zawsze sięgać do 2/3 naszego uda. Nie może być ono również ani zbyt płytko, ani zbyt głęboko osadzone – w tym przypadku musimy szukać złotego środka.

Kolejnym kluczowym aspektem jest samo oparcie. Powinno ono posiadać opcję bujania oraz możliwość jego zablokowania w dowolnej pozycji. Sprawdźmy również, czy siedząc na fotelu, możemy w wygodny i ławy sposób operować wszystkimi wajchami oraz czy działają one sprawnie, nie zacinają się itd. – jeżeli takie problemy pojawiają się już na początku, nie wróży to nic dobrego.

Radzimy również zwracać uwagę na długość gwarancji – chociaż standardowo wynosi ona 2 lata, to czasem możemy trafić na modele, których gwarancja wynosi 3, 5, a nawet 10 lat! Oczywiście im jest ona dłuższa, tym lepiej dla nas, a 10-letnie gwarancja może wydawać się gwarantem tego, że produkt jest naprawdę solidny i odporny na upływ czasu – w tej cenie może nie być to jednak zadanie łatwe.

Z jakiego materiału powinien być wykonany odpowiedni fotel biurowy?

Oczywiście najlepszym wyborem jest skóra naturalna, jest, w jakim przedziale cenowym musimy o niej zapomnieć. Efektownie prezentują się fotele ze skóry ekologicznej, lecz zazwyczaj nie jest to dobry wybór. Potrafią się szybko niszczyć, do tego nie najlepiej umożliwiają przepływ powietrza, przez co nasze plecy mogą się pocić. Lepszym wyborem będzie membrana czy specjalna siateczka – jest ona i solidna, i wygodna, i umożliwia przepływ powietrza, a to często w naprawdę atrakcyjnej cenie.

A oto cztery fotele, które naszym zdaniem będą naprawdę dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy fotele biurowego do 500 złotych:

1. Fotel Biurowy FOX

2. Fotel pracowniczy Neon

3. Fotel biurowy I-LINE

4. Fotel pracowniczy Franklin

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *