Jak wybrać najlepszy stół konferencyjny?

Jak wybrać najlepszy stół konferencyjny?

Odpowiedni stół konferencyjny ma ogromne znaczenie w organizowaniu biznesowych spotkań. To między innymi dzięki niemu spotkania i konferencje będzie można uznać za udane. Na czym się skupić wybierając stół konferencyjny? Co jest najważniejsze?

Spotkania, konferencje, szkolenia..

oprócz nastawienia osób zaproszonych na takie spotkania bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja sali. Dzięki dobrze wyposażonemu pokoju zdobędziemy uniwersalny pokój do przeprowadzania rozmaitych spotkań, konferencji, telekonferencji, szkoleń itp.

Głównym zadaniem takich spotkań jest wymiana informacji, nauka czegoś nowego, opracowanie przyszłych działań, funkcjonowania firmy. Podczas nich ważny jest kontakt uczestników. Każdy uczestnik powinien wszystkich widzieć, mieć dużo miejsca w razie posiadania materiałów, czy nawet by postawić filiżankę kawy. Zatem jaki powinien być idealny stół konferencyjny?

Stół stołowi nierówny

W zależności od tego jak dużą prowadzimy firmę stół powinien być dostosowany do liczby ewentualnych uczestników. Zazwyczaj są długie, by zmieściło się przy nich jak najwięcej osób.

Stół konferencyjny może być prostokątny, bądź zaokrąglony, w kształcie owalu. Na rynku dostępne są również całe kompleksy stołów połączonych ze sobą, przeznaczone na większe spotkania, obejmujące nawet od 15 do 20 miejsc. Niektóre są także ustawione w kształcie podkowy, by ułatwić kontakt z uczestnikami spotkań.

Aranżacja

Wybór odpowiedniego stołu konferencyjnego w głównej mierze zależy od charakteru firmy, al także od całościowego wystroju biur i innych pomieszczeń. Najczęściej spotykane stoły konferencyjne wykonane są z drewna. Obecnie w branży meblarskiej miesza się styl klasyczny i nowoczesny. Takie rozwiązanie daje nieocenione efekty: sala konferencyjna wygląda wtedy tradycyjnie, lecz z nutką elegancji i powiewu świeżości. To ma wpływ na wizerunek firmy – wydaje się ona wówczas solidna, której można zaufać, ale także idąca z duszem czasu i nie bojąca się stosowania nowych rozwiązań.

Niektóre stoły wyróżniają się kolorystyką, inne kształtem, niektóre są tworzone na specjalne, indywidualne zamówienia. Ważne są także detale: wykończenia, stabilność stołu, możliwość rozbudowy, czy czasem miejsce na przełożenie kabli od laptopów, czy sprzętu audiowizualnego. Najważniejsza zawsze jest wygoda i ergonomia.

Decyzja na lata

Kupując stół konferencyjny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar naszej przyszłej sali konferencyjnej, nasze potrzeby dotyczące przeprowadzanych przy stole spotkań i wygodę ich uczestników. Przy zakupie trzeba pamiętać, że sala konferencyjna to jeden z wielu elementów, gdzie spotykamy się z klientami po raz pierwszy. Podczas pierwszego spotkania
klient ocenia firmę pod różnymi kątami. Sala konferencyjna, organizacja spotkania i nasz profesjonalizm ma ogromny wpływ na ocenę przedsiębiorstwa podczas spotkań, a zależy nam, by ocena ta była jak najlepsza.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *