Sofa – salonowe centrum relaksu i wypoczynku

Sofa – salonowe centrum relaksu i wypoczynku

Salon to jedno z tych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach, które integruje domowników. Spędzamy w nim swój wolny czas. Relaksujemy się i odpoczywamy. Meble do salonu powinny być więc nie

tylko efektowne, oryginalne i piękne, ale również funkcjonalne i wygodne. Nie bez znaczenia jest również ich praktyczność oraz łatwość utrzymania w czystości.

Aranżując przestrzeń salonu stawiajmy przede wszystkim na rozwiązania łączące w sobie funkcjonalność i estetykę. Pierwszym krokiem do wyboru idealnych mebli jest dokładne przemyślenie swoich potrzeb i oczekiwań. Przeanalizujmy wady i zalety mebli, które na pierwszy rzut oka wydają nam się odpowiednie do naszego salonu. Decydując się na jasne meble pamiętajmy na przykład, że są one mniej odporne na zabrudzenia. Zwracajmy więc szczególną uwagę na rodzaj tkaniny obiciowej. Tapicerka w znacznej mierze odpowiada za praktyczna stronę mebla. Wybierajmy tkaniny wykazujące się dużą odpornością na plamy i zabrudzenia. Sofa czy fotele przeznaczone do salonu z reguły obite są skórą naturalną, skórą ekologiczną lub materiałem. Wszystkie te rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. Sofa ze skóry naturalnej z pewnością zapewni komfort użytkowania, jednak jest bardzo wrażliwa na szkodliwe działanie wilgoci i promieni słonecznych. Jeżeli ma więc być wstawiona do salonu połączonego z kuchnią albo ustawiona w miejscu, w którym docierać do niej będzie spora dawka promieni słonecznych, może warto zrezygnować z jej wyboru. Zaletą mebli ze skóry ekologicznej jest ich cena, ale trwałość takiego obicia jest zdecydowanie mniejsza. Gdy chcemy kupić meble na lata inne opcje mogą okazać się lepszym wyborem. Tapicerka materiałowa jest chyba najbardziej uniwersalnym wyjściem. Zakup takich mebli nie zrujnuje naszego budżetu domowego. Obicie materiałowe jest odporne na zabrudzenia, a jeżeli już zdarzy się jakaś plama, to łatwo ją przy użyciu odpowiednich środków usunąć. Nie bez znaczenia jest również ogromny wybór wzorów, kolorów oraz rodzajów tkaniny.

Meble modułowe to trend dominujący w ostatnich czasach. Zalet takich mebli jest wiele. Sofy modułowe charakteryzują się dużą funkcjonalnością, można je swobodnie przestawiać. Potrafią też wyglądać naprawdę efektownie. Poszczególne moduły można łączyć w różne zestawy, mogą również spełniać rolę wolnostojących mebli. Co najważniejsze, bez względu na sposób ustawienia, zawsze stanowią harmonijną całość. Jeżeli chcemy mieć decydujący wpływ na finalny wygląd naszego zestawu wypoczynkowego, zakup mebli modułowych może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Co ciekawe, moduły mogą posiadać różne warianty kolorystyczne. Niebanalna aranżacja salonu z ich pomocą jest wiec bardzo prosta.

Wybierając sofę do salonu kierujmy się jej wielkością oraz ilością przestrzeni, którą dysponujemy. Pamiętajmy, że potrzebujemy nie tylko miejsca na wstawienie mebla, ale również dodatkowej przestrzeni do swobodnego poruszania się między meblami. Weźmy pod uwagę fakt, że przy sofie powinien znaleźć się stoki kawowy. Może być niewielkich rozmiarów, ale również zajmie określoną powierzchnię.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *