Fotel w salonie – lubicie?

Fotel w salonie – lubicie?

Fotel wielu osobom kojarzy się z wygodą i komfortem. Często goszczą w naszych salonach, czy biurach. Uwielbiamy na nich siedzieć, pasują do każdego wnętrza dzięki szerokiemu asortymentowi. Za co kochamy fotele?

Wygoda!

Fotele są bardzo wygodne. W porównaniu do krzeseł mają niżej osadzone siedzisko, które równocześnie jest szersze. Fotele mają podłokietniki, dzięki czemu możemy wygodnie oprzeć na nich ręce. Są one również tapicerowane, obite skórą lub innym przyjemnym materiałem.

Fotele są wygodniejsze niż krzesła – można na nich usiąść w różny sposób, można podkulić się pod kocem w chłodne jesienne wieczory, a kiedy mamy do dyspozycji podnóżek usiąść wygodnie, wyprostować nogi i odpocząć po pracy.

Różne style

Obecnie branża meblarska jest coraz bardziej oryginalna i zaskakująca. Dzięki temu na rynku mebli znajdziemy fotele w stylu klasycznym, czy nowoczesnym, a także pomieszanie tych styli.

Kolorystyka tych siedzisk również się zmieniła. Obicia w stonowanych kolorach to już standard. Teraz w modzie są kolorowe, krzykliwe obicia, w ciekawe, oryginalne wzory: róż, zieleń, niebieski, czy pastele są bardzo popularne.

Dzięki pięknym wzorom i kolorom fotele rozjaśnią każde pomieszczenie: od stylowych kawiarni poprzez nasz własny salon, nadadzą oryginalny wygląd i urok.

Kącik kawowy

Przy pomoc wygodnych foteli i małego okrągłego stolika tanio i szybko możemy sprawić sobie cudowny kącik kawowy jak z kawiarni! Dzięki takiemu miejscu – nie musi być ono duże – będziemy mogli miło spędzić czas z przyjaciółmi, czy rodziną na kawie i rozmowach, możemy także przeznaczyć taki kącik do odpoczynku, czytania książki itp.

Wystrój salonu

Dzięki fotelom nadamy również naszemu salonowi oryginalny charakter i styl. Jeśli połączymy je z sofą, czy kanapą stworzymy cały kompleks wypoczynkowy. Zazwyczaj znajduje się on naprzeciwko telewizora i innego sprzętu audiowizualnego. W ten sposób zyskujemy miejsce rozrywki i odpoczynku dla wszystkich członków rodziny i ewentualnych gości. Rozwiązanie: sofa plus fotele jest jednak idealne dla dużych pomieszczeń. W mniejszych niestety będziemy musieli zrezygnować z któregoś z elementów.

Nie posiadając wystarczająco miejsca na sofę w salonie postawmy na fotele. Dzięki nim stworzymy miejsce do wspólnego spędzania czasu mimo małej ilości miejsca. Niektóre fotele mają rozkładane podnóżki, co jeszcze zwiększa ich wygodę.

Stylistyka

Nasze ukochane siedziska dostępne są w różnym stylu. Niektóre obite są standardowo ponadczasową i elegancką skórą w różnych kolorach. Inne z kolei posiadają kolorowe, kontrastowe obicia z przeróżnym wzorami. Niektóre stylistyką nadają wnętrzu styl minionych lat, bądź też wystrój w stylu francuskim, czy nowojorskim, które posiadają piękną tapicerkę.

Wśród foteli wyróżniamy oczywiście te z oparciem w kształcie medalionu, „uszate”, klubowe, a także bujane. Dzięki tak szerokiemu wyborowi każdy z pewnością znajdzie te wymarzone przez siebie fotele.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *