Aranżacja kąciku filmowego – miejsce na telewizor

Aranżacja kąciku filmowego – miejsce na telewizor

Salon jest często traktowany jako miejsce przeznaczone na kino domowe i wieczorne seanse filmowe. By spełniał on swoją funkcję musi być wyposażony oczywiście w telewizor. Nie bez znaczenia jednak jest, gdzie on się znajduje. Podpowiadamy, gdzie umieścić telewizor, by bez przeszkód cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.

Ważne rady dla kinomanów

Najważniejszymi aspektami podczas aranżacji miejsca do oglądania telewizji i filmów jest miejsce postawienia telewizora, a także jego wyeksponowanie. Dlaczego jest to tak ważne?

Telewizor powinien znajdować się w takim miejscu, by naprzeciwko niego można było ustawić meble wypoczynkowe. Sprzęt audiowizualny powinien znajdować się oczywiście w odpowiednio dopasowanej odległości od zestawu wypoczynkowego.

Miejsce telewizora z głównej mierze zależy od tego jaki sprzęt posiadamy. Jeśli posiadamy telewizor stojący musimy postawić go na specjalnej szafce, bądź do RTV, czy umieścić w specjalnym zestawie. W katalogach sklepów meblowych bardzo często dostępne są już przygotowane zestawy mebli, które ułatwią przechowywanie różnego rodzaju sprzętu RTV i akcesoriów do nich.

Jeśli posiadamy telewizor przeznaczony do wieszania na ścianie, musimy tak urządzić pokój my znaleźć dla niego odpowiednią ilość wolnego miejsca, a także bliską odległość do gniazdka elektrycznego.

Telewizor w salonie

Umieszczając telewizor w salonie należy pamiętać o kilku wskazówkach, bez względu na to, czy jest wiszący, czy stojący. Mianowicie pomiędzy telewizorem a sofą, czy kanapą nie powinien znajdować się żaden „węzeł komunikacyjny” – chodzi tu o ścieżki do różnych pomieszczeń. Dzięki temu zaoszczędzimy zakłóceń spokoju podczas oglądania filmów.

Ekran telewizora nie powinien znajdować się również w miejscu, gdzie docierają mocne promienie światła, np. naprzeciwko okna, bądź lampy. Dzięki temu będziemy wyraźnie widzieć obraz, a nie własne odbicie. Najnowsze odbiorniki telewizyjne, takie jak LCD, czy plazmowe nie odbijają tak światła jak telewizory kineskopowe, lecz warto uniknąć pogorszenia jakości widzianego obrazu.

Telewizora nie powinno także umieszczać się w okolicy kaloryferów, czy kominków i to nie dlatego, że to szkodzi odbiornikowi (nowszym odbiornikom nie powinno się nic stać, gdyż nie nagrzewają się tak mocno jak starsze egzemplarze), lecz ze względów estetycznych i praktycznych. Nikt chyba nie chciałby oglądać filmu i widzieć pod spodem kaloryfera.

Gdzie i jak powiesić telewizor?

Wybierając telewizor do powieszenia na ścianie mamy do wyboru kilka umocowań. Najpraktyczniejsze będą te z regulowanym kątem nachylenia ekranu. Odbiorniki tego typu montuje się przy pomocy uchwytów: naściennego lub sufitowego. Minusem takiego stylu montażu jest ograniczona możliwość schowania wszelkich kabli.

Aranżacje

Przy aranżacji wnętrz najważniejsza jest estetyka i problem kabli. Przy wyborze telewizora wiszącego można zastosować zabudowę telewizora lub panel mocowania do ściany. Jeśli posiadamy telewizor stojący problem jest mniejszy, gdyż kable schowamy odpowiednio dostosowanym stoliku RTV lub za plecami jakiejkolwiek innej szafy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *