Jak wybrać krzesła do kuchni lub jadalni – podstawowy poradnik

Jak wybrać krzesła do kuchni lub jadalni – podstawowy poradnik

​Zakup krzeseł zarówno do kuchni, jak i jadalni, nie zawsze jest zadaniem prostym – zwłaszcza gdy ograniczony jest albo nasz budżet, albo przestrzeń w naszym domu lub mieszkaniu. Dzisiaj jednak postaramy się doradzić Wam i podpowiedzieć, na co warto zwracać uwagę, aby kupić krzesła, które spełnią nasze oczekiwania.

Podstawą, na której skupimy się na początku, jest ergonomia. Chociaż rozmawia się o niej znacznie czyściej w kontekście foteli biurowych, to na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że również krzesła w naszych kuchniach oraz jadalniach również powinny być ergonomiczne. Co to jednak oznacza w praktyce?

Krzesła ergonomiczne to takie, które są dopasowane do naszych fizycznych preferencji. W przypadku krzeseł biurowych najczęściej stawia się na różnego rodzaju dostosowywanie – czy to np. wysokości fotela, wysokości podłokietników czy np. głębokości siedziska. W przypadku standardowych krzeseł do kuchni lub jadalni nie będziemy mieli jednak takiej opcji. Warto jednak postawić na takie krzesła, których siedziska będą sięgały do około 2/3 naszego uda. Jednocześnie, samo siedzisko nie może być ani zbyt płytkie, ani zbyt głębokie – obie skrajności sprawią bowiem, że ułożenie naszego ciała będzie błędne, co może skutkować różnorodnymi bólami czy problemami z naszym kręgosłupem. Pamiętajmy również, aby podczas siedzenia nasze nogi zginały się pod kątem prostym, a całe stopy opierały się na podłodze – to najzdrowsze rozwiązanie, które zalecają liczni specjaliści. Warto również postawić na profilowane oparcie, które również zapewni nam największy komfort podczas korzystania z naszych krzeseł.

Podstawą jest oczywiście stabilność naszego krzesła. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ często można trafić na tanie krzesła, które mają z tym problemy. W części przypadków, zwłaszcza jeżeli któryś z domowników ma kilka dodatkowych kilogramów, nogi krzeseł po prosty zaczynają rozjeżdżać się na boki pod naszym ciężarem – z tego powodu warto postawić na krzesła, których nogi łączą się z siedziskiem pod kątem nie innym, niż kąt prosty.

Czy warto decydować się na zestaw?

W wielu przypadkach znakomitym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na zestaw krzesła + stół. W takim przypadku zyskujemy dla wielu bardzo istotną estetyczną zgodność – nie musimy przejmować się tym, czy stół będzie pasował do naszych krzeseł i odwrotnie. Jednocześnie krzesła bez problemu będą mieścić się w zaplanowany sposób przy stole, dodatkowo również krzesła będą dopasowane swoją wysokością do stołu, co również jest bardzo istotne. W takim przypadku zazwyczaj zapłacimy również mniej, niż kupując te same krzesła i ten sam stół, jednak osobno.

Jeżeli jednak chcemy zdecydować się na rozwiązania mało konwencjonalne, powinniśmy zdecydować się na zakup osobny. Same krzesła nie będą wtedy prawdopodobnie tak pasować do stołu (i odwrotnie), ale części osób na tym właśnie zależy.

Praktyczność ponad wszystkim

W wielu przypadkach dla klientów najważniejszym aspektem jest praktyczność poszukiwanego rozwiązania. Mamy podobnie, więc oto kilka rad, jak odnaleźć praktyczne krzesła do kuchni lub jadalni.

Po pierwsze, warto stawić na krzesła, które będzie nam łatwo czyścić. Zdecydowanie nie polecamy krzeseł z materiałowym obicie, zwłaszcza jasnym, zwłaszcza jeżeli mają to być krzesła w kuchni. Te w jadalni są narażone na ubrudzenie jednak odrobinę mniej.

Jeżeli ilość miejsca, którą dysponujemy, jest ograniczona, możemy zdecydować się na część składanych krzeseł – będziemy mogli rozłożyć je w momencie, w którym zajdzie taka potrzeba. O ile posiadamy miejsce na jadalnię – nie powinniśmy mieć takich problemów, jednak często pojawiają się one w mieszkaniach z małymi kuchniami. Wtedy idealne okażą się wspomniane krzesła składane – mogą być to tylko te nadprogramowe, przeznaczone tylko dla naszych gości, jednak jeżeli kuchnia jest naprawdę mała – warto rozważyć opcję wszystkich krzeseł składanych. W takiej sytuacji pamiętajmy o tym, aby móc przechowywać je w wygodnym i łatwo dostępnym dla nas miejscu!

Na koniec nie zapomnijmy jednak o kwestiach bardzo podstawowych – krzesła w naszej kuchni lub jadalni muszą nam się podobać, muszą pasować do naszej wizji wnętrz i muszą być po prostu wygodne. Jeżeli nie spełniają tych wymagań, polecamy poszukiwań jednak innych rozwiązań, które będą dla nas bardziej satysfakcjonujące. W końcu krzesła, jak i inne meble kuchenne, to często zakup na wiele lat.

Jeżeli właśnie poszukujecie idealnych krzeseł kuchennych lub tych do jadalni, zachęcamy Was do poszukiwania ich w sklepach internetowych. To nie tylko niższe ceny, ale również znacznie większy wybór, niż ten w sklepach stacjonarnych. Zachęcamy przede wszystkim do odwiedzenia sklepu E-krzeslo.com.pl – mają oni w swoje ofercie ogrom znakomitych krzeseł w naprawdę bardzo okazyjnych cenach. Dodatkowo, można trafić na dodatkowe promocje, co sprawia, że ceny są jeszcze bardziej okazyjne. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można liczyć na pomocną obsługę, która z chęcią odpowie na wszystkie pytania klientów oraz doradzi, jakie krzesła sprawdzą się konkretnie w ich kuchni lub jadalni!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *