Wszystko o fotelach bujanych

Wszystko o fotelach bujanych

Kto nie lubi bujanych foteli? Kojarzą się one z ciepłem, relaksem, chwilą odpoczynku pod kocem i przy kominku z kubkiem gorącej herbaty. Są one bardzo popularne, dlatego na przestrzeni wieków były one coraz bardziej udoskonalane przez wielu wytwórców mebli.

Geneza fotela bujanego

Pierwszy fotel bujany powstał już w XVIII wieku w Ameryce. Pierwszy jego autor nie jest niestety znany, jednak wiele osób przypisuje tą zasługę Benjaminowi Franklinowi, który jako pierwszy opatentował fotel.

Pomysł na fotel

Fotel bujany powstał z połączenia zwykłego krzesła i dwóch biegunów. Początkowo wyrabiane były z drewna, bądź z wikliny. Miały one przypominać dziecięcą kołyskę, czy konika na
biegunach. Fotel jednak zyskał dużą popularność i zaczęto wytwarzać fotele z tworzyw sztucznych, wprowadzając oryginalne wzornictwo.

Must have!

Fotel bujany powinien znaleźć się w każdym domu! Często stawiany jest również w biurach, czy gabinetach, gdyż kojarzy się z dojrzałością i elegancją, a nawet klasą. Inni, widząc fotel, przypominają sobie dziadków i beztroskie dzieciństwo.

Dziś wybór foteli bujanych jest ogromny, od tych klasycznych drewnianych ze szczeblami
o różnych kształtach po nowoczesne, wykonane z tworzysz sztucznych w rozmaitych kolorach. Fotele bujane pasują idealnie do pomieszczeń i mieszkań w stylu rustykalnym, vintage, country, czy skandynawskim. Idealnym miejscem dla foteli bujanych są również werandy, tarasy, czy ogrody.

Dla kogo?

Dla kogo przeznaczony jest taki rodzaj siedziska? Dla każdego!! Znajdzie w nim wytchnienie osoba spięta, zdenerwowana. Kołysząc się w fotelu człowiek uspokaja nerwy, odpoczywa, relaksuje się. Można w nim w spokoju poczytać lekturę, czy oglądnąć film. Jest także wygodny dla kręgosłupa dzięki prawidłowo wyprofilowanemu oparciu.

Bujak jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży lub młodych mam. Można w nich usypiać dziecko, czy wygodnie nakarmić niemowlę w domowym zaciszu. Dzięki kołysaniu dziecko szybko się uspokaja i zasypia. W tym przypadku najlepiej, by znajdował się w pokoju dziecięcym, bądź salonie. Dzięki nowoczesnej stylistyce fotel będzie pasował do każdego wnętrza. Przed zakupem fotela należy wybrać odpowiednie dla niego miejsce, gdyż zajmuje od dosyć dużo wolnej przestrzeni i powinien pasować do aranżacji wnętrza.

Siedzisko to może być również wspaniałym prezentem dla dziadka, bądź babci, czy rodzica W zależności od ich upodobań możemy wybrać tradycyjny i wyposażyć do w miękkie poduchy, bądź zakupić nowoczesny, obity skórą. Niekiedy w zestawie z bujakiem można kupić podnóżek, który sprawi, że użytkowanie fotela będzie jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Fotel bujany to niezwykły mebel – idealny w swojej prostocie i nieziemsko wygodny. Dzięki niemu zrelaksujemy się, odpoczniemy po ciężkim dniu, ukoimy nerwy, ukołyszemy do snu dziecko. Po prostu warto go mieć.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *